Grey Advertising Poland

ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

PolandOFFICES

 • Toggle Nav

  Poland

  PolandPOL

  ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

  1 stycznia 2017 roku stanowisko Prezesa i CEO Grey Europe objął Alain. Do tej pory pełnił on taką samą funkcję w naszym oddziale w Ameryce Łacińskiej, gdzie rozpoczął pracę w lutym 2012 r. Przyczynił się do tego, że oddział osiągnął stałe tempo wzrostu i znacząco poprawił swoje twórcze podejście do prac, stając się jednym z najbardziej kreatywnych regionów w ramach całej globalnej sieci Grey.

  maja 10, 2017

  Podczas festiwalu w Cannes w 2015 roku prowadzony przez Alaina oddział zajął drugie miejsce wśród najbardziej twórczych agencji w Ameryce Łacińskiej. Zdobył wtedy łącznie aż 29 Lwów. A w 2014 roku Grey otrzymał aż 27 regionalnych nagród Effie.

  Alain sprawuje nadzór nad siecią 19 biur Grey i czuwa nad ponad 1600 współpracownikami w całej Europie, zaczynając od Wielkiej Brytanii, aż po Rosję, Szwecję i Turcję. Obsługuje kluczowych klientów międzynarodowych i lokalnych, w tym Procter & Gamble, HSBC, GlaxoSmithKline, Vodaphone i Volvo.

  Zanim Alain dołączył do nas, pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego La Comunidad, jednej z najwyżej cenionych agencji reklamowych na rynku Ameryki Łacińskiej. Przez trzy lata agencja podwoiła siły, zdobywała liczne nagrody i rozwijała relacje z klientami, takimi jak: Rémy Martin, Best Buy, Miller Beer i Sony Electronics. Zdobyła także tytuł agencji roku – Adweek / Marketing & Media Agency of the Year.

  Swoją karierę w reklamie Alain rozpoczął w 1984 roku w chilijskiej filii Leo Burnett. Rozwijał się razem z nią i doprowadził do tego, że firma zarządzała budżetem w wysokości 70 milionów dolarów w aż 17 krajach Ameryki Łacińskiej. Alain stał się integralną częścią regionalnego kierownictwa Leo Burnett, a także globalnego zespołu rozwoju biznesu. Współpracował z takimi firmami, jak: McDonald's, Diageo, DIRECTV, Citibank, Shell, HSBC, Gatorade, Eli Lilly, Walt Disney, Procter & Gamble i Visa. A to zaledwie garstka z nich.

  Alain Groenendaal. Urodzony w Nowym Jorku, wychowany w Kanadzie. W jego żyłach płynie krew francuska i niderlandzka. Zakochany w kulturze i sztuce Ameryki Łacińskiej. Może poszczycić się aż czterema tytułami naukowymi z różnych krajów (Kanada, Chile, Portoryko i USA), w tym MBA z Uniwersytetu w Duke.

 • Przedstawiciele Grey Europe wystąpią na festiwalu Golden Drum

  Pod koniec października w Słowenii odbędzie się 24. edycja międzynarodowego festiwalu kreatywności Golden Drum. Wśród prelegentów festiwalu znaleźli się także przedstawiciele Grey Europe – Christopher Jones, CEO Grey United oraz Alemsah Oztuk, CEO 4129 Grey. 

  Więcej
 • FamousGrey w nowej kampanii Volvo V90 przemienia reklamę w rzeczywistość

  Piękny samochód mijający zapierające dech krajobrazy to typowy obraz prezentowany w reklamach motoryzacyjnych. Niestety, gdy przyjdzie do jazdy próbnej, często rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. FamousGrey postanowił wykorzystać to w swojej najnowszej kampanii dla modelu Volvo V90.

  Więcej
 • GREY Z PLATFORMĄ DIGITAL dla MŁODYCH klientów mBanku.

  Agencja Grey przygotowała wspólnie z mBankiem kampanię dla MŁODYCH klientów ‘STARCIE w KARCIE’ która promuje personalizowaną kartę debetową, na której można zamieścić własnoręcznie zaprojektowaną grafikę bądź zdjęcie.

  Więcej
 • Program Polskie Nadzieje Olimpijskie na 19. Pikniku Olimpijskim

  W sobotę, 3 czerwca 2017r., podczas 19. Pikniku Olimpijskiego ogłoszona została lista laureatów 3. edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Program od 2013 roku wspiera sportowy rozwój dzieci i młodzieży – zdrowej i niepełnosprawnej. Tegoroczna pula nagród programu wyniosła ponad 890 tys. złotych, a we wszystkich dotychczasowych edycjach przekazano na ten cel łącznie niemal 3,6 milionów złotych. 

  Więcej
 • Wyróżnienie MMP i nagrody KTR dla GREY Group Poland!

  Z radością informujemy, że nasza agencja jako jedna z trzech agencji reklamowych zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez magazyn ,,Media&Marketing Polska” i przyznającym co roku tytuł najlepszej agencji reklamowej i domu mediowego. Nagrody przyznawane są na podstawie badania satysfakcji klientów przygotowywanego przez Millward Brown. To najstarsze i najobszerniejsze tego rodzaju badanie na rynku, obejmujące obecnie ponad 130 agencji i prowadzone wśród ponad 5 tys. klientów.

  Więcej
 • Wszystkie Artykuły
 • Przedstawiciele Grey Europe wystąpią na festiwalu Golden Drum Zobacz
 • FamousGrey w nowej kampanii Volvo V90 przemienia reklamę w rzeczywistość Zobacz
 • GREY Z PLATFORMĄ DIGITAL dla MŁODYCH klientów mBanku. Zobacz
 • Program Polskie Nadzieje Olimpijskie na 19. Pikniku Olimpijskim Zobacz
 • http://greycom-prd-slr.dev.aws.grey.com:8983/solr/collection1/select?q=*:*&fq=doc_type:News&fq=site_root:poland&wt=json&facet.sort=count&facet=true&start=0&rows=4&group.limit=30&sort=newsdate%20desc
  http://greycom-prd-slr.dev.aws.grey.com:8983/solr/collection1/select?q=*:*&fq=doc_type:News&fq=site_root:poland&fq=news_featured:"true"&wt=json&facet.sort=count&facet=true&group.limit=30&sort=newsdate%20desc
  upload_max_filesize=300M10.0.1.174