Grey Advertising Poland

ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

PolandOFFICES

 • Toggle Nav

  Poland

  PolandPOL

  ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

  1 stycznia 2017 roku stanowisko Prezesa i CEO Grey Europe objął Alain. Do tej pory pełnił on taką samą funkcję w naszym oddziale w Ameryce Łacińskiej, gdzie rozpoczął pracę w lutym 2012 r. Przyczynił się do tego, że oddział osiągnął stałe tempo wzrostu i znacząco poprawił swoje twórcze podejście do prac, stając się jednym z najbardziej kreatywnych regionów w ramach całej globalnej sieci Grey.

  maja 10, 2017

  Podczas festiwalu w Cannes w 2015 roku prowadzony przez Alaina oddział zajął drugie miejsce wśród najbardziej twórczych agencji w Ameryce Łacińskiej. Zdobył wtedy łącznie aż 29 Lwów. A w 2014 roku Grey otrzymał aż 27 regionalnych nagród Effie.

  Alain sprawuje nadzór nad siecią 19 biur Grey i czuwa nad ponad 1600 współpracownikami w całej Europie, zaczynając od Wielkiej Brytanii, aż po Rosję, Szwecję i Turcję. Obsługuje kluczowych klientów międzynarodowych i lokalnych, w tym Procter & Gamble, HSBC, GlaxoSmithKline, Vodaphone i Volvo.

  Zanim Alain dołączył do nas, pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego La Comunidad, jednej z najwyżej cenionych agencji reklamowych na rynku Ameryki Łacińskiej. Przez trzy lata agencja podwoiła siły, zdobywała liczne nagrody i rozwijała relacje z klientami, takimi jak: Rémy Martin, Best Buy, Miller Beer i Sony Electronics. Zdobyła także tytuł agencji roku – Adweek / Marketing & Media Agency of the Year.

  Swoją karierę w reklamie Alain rozpoczął w 1984 roku w chilijskiej filii Leo Burnett. Rozwijał się razem z nią i doprowadził do tego, że firma zarządzała budżetem w wysokości 70 milionów dolarów w aż 17 krajach Ameryki Łacińskiej. Alain stał się integralną częścią regionalnego kierownictwa Leo Burnett, a także globalnego zespołu rozwoju biznesu. Współpracował z takimi firmami, jak: McDonald's, Diageo, DIRECTV, Citibank, Shell, HSBC, Gatorade, Eli Lilly, Walt Disney, Procter & Gamble i Visa. A to zaledwie garstka z nich.

  Alain Groenendaal. Urodzony w Nowym Jorku, wychowany w Kanadzie. W jego żyłach płynie krew francuska i niderlandzka. Zakochany w kulturze i sztuce Ameryki Łacińskiej. Może poszczycić się aż czterema tytułami naukowymi z różnych krajów (Kanada, Chile, Portoryko i USA), w tym MBA z Uniwersytetu w Duke.

 • GREY EUROPE WINS AT D&AD PROFESSIONAL AWARDS

  On 27th April 2017, the awards body recognised the finest creative work from around the world at the D&AD Professional Awards. 

  Więcej
 • Grey po raz TRZECI na podium! GREY 3RD MOST INNOVATION POLISH AGENCY

  Z wielką dumą i radością informujemy, że GREY Worldwide Warszawa już po raz TRZECI stanęło na podium podczas gali Innovation Ad 2017! Tym samym jesteśmy TRZECIĄ najbardziej innowacyjną i kreatywną agencją w Polsce!

  Więcej
 • ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe

  1 stycznia 2017 roku stanowisko Prezesa i CEO Grey Europe objął Alain. Do tej pory pełnił on taką samą funkcję w naszym oddziale w Ameryce Łacińskiej, gdzie rozpoczął pracę w lutym 2012 r. Przyczynił się do tego, że oddział osiągnął stałe tempo wzrostu i znacząco poprawił swoje twórcze podejście do prac, stając się jednym z najbardziej kreatywnych regionów w ramach całej globalnej sieci Grey.

  Więcej
 • John Patroulis nowym Dyrektorem Kreatywnym GREY WORLDWIDE

  Nowym Dyrektorem Kreatywnym w Grey Worldwide został John Patroulis, który do tej pory pełnił funkcję przewodniczącego w BBH New York. Tym samym wniesie ponad 20 lat doświadczenia, które zdobył podczas pracy. 

  Więcej
 • PROGRAM POLSKIE NADZIEJE OLIMPIJSKIE NA 18. PIKNIKU OLIMPIJSKIM

  11 czerwca na Kępie Potockiej w Warszawie odbył się 18. Piknik Olimpijski podczas którego wyłoniono listę beneficjentów 2. edycji programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, przyznając granty w wysokości prawie 890 000 zł. GREY Group Poland był odpowiedzialny za działania komunikacyjne, digital oraz koordynację wydarzeń na stoisku Polskich Nadziei Olimpijskich

  Więcej
 • Wszystkie Artykuły
 • GREY EUROPE WINS AT D&AD PROFESSIONAL AWARDS Zobacz
 • Grey po raz TRZECI na podium! GREY 3RD MOST INNOVATION POLISH AGENCY Zobacz
 • ALAIN GROENENDAAL nowym Prezesem i CEO Grey Europe Zobacz
 • John Patroulis nowym Dyrektorem Kreatywnym GREY WORLDWIDE Zobacz
 • http://greycom-prd-slr.dev.aws.grey.com:8983/solr/collection1/select?q=*:*&fq=doc_type:News&fq=site_root:poland&wt=json&facet.sort=count&facet=true&start=0&rows=4&group.limit=30&sort=newsdate%20desc
  http://greycom-prd-slr.dev.aws.grey.com:8983/solr/collection1/select?q=*:*&fq=doc_type:News&fq=site_root:poland&fq=news_featured:"true"&wt=json&facet.sort=count&facet=true&group.limit=30&sort=newsdate%20desc
  10.0.3.235